Potwierdzona jakość

Certyfikaty
i badania

Materace FizjoMommy x Rucken to efekty wielu miesięcy pracy nad znalezieniem najlepszych produktów dla Twojego dziecka.

Głównym celem projektu było stworzenie materacy, które zapewnią Twojemu dziecku najwyższy komfort i bezpieczeństwo. By to osiągnąć, na etapie projektowania i testowania nowych produktów skorzystaliśmy z doświadczenia i wiedzy Ekspertów i Naukowców wielu renomowanych – zarówno w Polsce jak i za granicą – Instytucji, a także wykorzystaliśmy liczne nowoczesne technologie. Jedną z nich była zaawansowana mata tensometryczna, która mierzyła nacisk i rozkład naprężeń powstających pod ciałem dzieci i nastolatków podczas używania określonej strony materacy w różnych sytuacjach (m.in. odpoczynku, zabawy, snu czy wstawania).

Konsultacje i wnikliwe analizy pozwoliły nam udoskonalić wybór materiałów, strukturę każdego z materacy, rozmieszczenie warstw i kanałów wentylacyjnych oraz opracować optymalny profil pianki i pokrowca. Dzięki podjętym przez nas działaniom, macie gwarancję, że materace FizjoMommy x Rucken są najbezpieczniejsze na rynku, a przy tym wykonane z najwyższej jakości surowców.

Najbardziej przebadane materace dla Twojego dziecka

Nowe standardy

Innowacyjne produkty

Marka Rucken słynie z produktów najwyższej jakości i wyznaczania nowych standardów. Jako Lider na rynku materacy dla dzieci od lat współpracuje z najlepszymi specjalistami, otwierając się na nowe rozwiązania i technologie – dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce.

Jako fizjoterapeutka dziecięca i doktorantka od dawna chciałam współtworzyć produkt, który będzie wspierał zdrowy rozwój każdego dziecka. Dziś – dzięki firmie Rucken – to marzenie się spełniło!

Najczęściej pojawiające się pytania:

Jak długo powstawał materac Fizjomommy x Rucken?

Nad opracowaniem materaca FizjoMommy pracowaliśmy intensywnie przez kilka miesięcy, starannie testując i udoskonalając każdy jego aspekt. Zespół ekspertów poświęcił wiele czasu, aby stworzyć produkt, który zapewnia komfort i wsparcie dla dzieci. Dzięki tej wytężonej pracy udało nam się opracować materac spełniający najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. 

Czy materac jest kompatybilny z monitorami oddechu?

Obecnie trwają badania nad kompatybilnością z monitorami oddechu Nanny producenta Joblotron z Czech. Już niedługo otrzymamy oficjalne potwierdzenie pełnej kompatybilności 🙂

Czy materac ma jeszcze jakieś certyfikaty?

Już niedługo będziemy mogli się pochwalić znakiem „Zdrowy Rozwój”, a także Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka.

Czy materace Fizjomommy x Rucken posiadają Certyfikat OEKO-TEX STANDRD 100 klasy I?
Wszystkie składowe – a więc surowce z których zbudowane są moje materace posiadają ten Certyfikat. Od najmniejszych elementów jak nici czy metka pielęgnacyjna, poprzez zamek, dzianinę oraz siateczkę 3D w pokrowcu, aż po piankę i klej wodny wykorzystywany do produkcji materaca.

Wszystkie te elementy posiadają Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 klasy 1.

Dlaczego materace FizjoMommy x Rucken w większych rozmiarach są rolowane?

Tak samo jak dbam o to aby moje materace były bezpieczne i zdrowe dla każdego dziecka, tak samo zależy mi na ochronie środowiska przy ich produkcji i wysyłkach do waszych domów.

Każdy z większych materacy FizjoMommy x Rucken (od rozmiaru 160×80) jest rolowany – wszystko po to aby zmniejszyć wielkość kartonu potrzebnego do jego transportu. Warto zwrócić uwagę, że materacy nie wysyłam w dodatkowych workach foliowych, a przy pakowaniu wykorzystuję jedynie ekologiczną taśmę papierową.

Dlaczego wentylacja w materacach dla dzieci jest taka ważna?
Tylko dobrze zaprojektowany i zbudowany system wentylacji w materacyku – sieć połączonych ze sobą kanałów pionowych i poziomych o odpowiedniej średnicy, poprawnie nacięty profil gofra i fali, siateczka 3D w pokrowcu oraz przewiewna dzianina TENCEL – zapewnia odpowiedni obieg powietrza pomiędzy delikatnym ciałem dziecka a powierzchnią materacyka.

Skuteczność i wydajność systemu wentylacji jest kluczowa ponieważ zapewnia, że na ciele Waszych dzieci nie powstaną potówki, zmiany alergiczne, odparzenia, czy zaczerwienia i inne niebezpieczne zmiany skórne. System obiegu powietrza w moich materacach to również gwarancja przespanych nocy przez wasze dziecko nawet w najgorętsze, letnie dni i noce. To także wasz komfort i spokój – gdyż wyspane, bezpieczne i dobrze zaopiekowane w łóżeczku dziecko to szczęśliwi rodzice.

Dlaczego Pani zdaniem takie naukowe podejście do tematu projektowania i produkcji materaca jest takie istotne?
To bardzo ważne aby naukowo potwierdzać właściwości i bezpieczeństwo produktów, które samemu się oferuje do stosowania przez dzieci. Tylko w taki sposób można być pewnym, że proponowane przez siebie rozwiązania – czyli jak w moim przypadku materace FizjoMommy x Rucken – są zdrowe dla maluchów.

Ufajcie tylko przebadanym i przetestowanym rozwiązaniom. Interesujcie się w jaki sposób producent zachęcający Was do zakupu materaca weryfikował, mierzył i sprawdzał proponowane przez siebie produkty.

Z własnego doświadczenia wiem, że najważniejszy jest sprawnie działający i doświadczony, wewnętrzny Dział Badań i Rozwoju w firmie. Nie powinno się polegać tylko i wyłącznie na zlecaniu prac badawczych nad własnymi produktami na zewnątrz. Certyfikatom i nagrodom przyznawanym przez niezależnych ekspertów zawsze powinny towarzyszyć własne badania i testy.

Nie mniej ważna w tym zakresie jest odpowiednia aparatura badawcza. W przypadku produktów FizjoMommy x Rucken korzystamy z zaawansowanych mat tensometrycznych oraz specjalnych dmuchaw, którymi sprawdzamy bezpieczeństwo materacy oraz skuteczność systemów wentylacji. Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe pozwala nam mapować materace pod kątem zbyt dużych nacisków i eliminować je.

Wszystko po to aby materace FizjoMommy x Rucken były w 100% bezpieczne dla waszych dzieci.

Co znaczy, że materace FizjoMommy x Rucken są 4w1? Czym różnią się od siebie poszczególne konfiguracje materacy?

Oznacza to, że każdy materac posiada aż 4 możliwe konfiguracje zastosowania.

4 konfiguracje materaca FizjoMommy x Rucken:

1 wariant: TENCEL + profil fali (malinowa pianka): Strona odpowiednio twarda, sprężysta, przewiewna i przyjazna dla wrażliwej skóry dziecka.

2 wariant: Siatka 3D + profil fali (malinowa pianka): Strona o wzmożonej przewiewności, idealna dla maluchów, które wymagają wzmożonej wentylacji podczas snu ze względu na częste wybudzanie w nocy spowodowane przegrzewaniem.

3 wariant: TENCEL + profil gofra czyli kolumny piankowe (biała pianka): Strona z kolumnami piankowymi idealnie dopasowuje się do rozwijającego się kręgosłupa dziecka – perfekcyjnie rozkłada spiętrzające się pod ciałem malucha naprężenia, przyjazna dla wrażliwej skóry dziecka.

4 wariant: Siatka 3D + profil gofra czyli kolumny piankowe (biała pianka): Strona super przewiewna, dedykowana najbardziej wrażliwym maluchom, perfekcyjnie wspomaga rozwijający się system termoregulacji dziecka.

Czy materac FizjoMommy x Rucken można stosować u wcześniaków?

Jak najbardziej TAK!

Materace FizjoMommy x Rucken zostały przebadane i przetestowane przy wykorzystaniu wielu urządzeń pomiarowych. Używaliśmy do tego celu specjalnych dmuchaw, którymi mierzyliśmy przepływ powietrza pod ciałem dziecka, czy bardzo czułych mat tensometrycznych, dzięki którym wyeliminowane zostały punktowe, bardzo wysokie naciski mogące powstać pod ciałem dziecka korzystającego z materaca.

Konstrukcja materacy FizjoMommy x Rucken oraz zastosowane w nich materiały są bezpieczne i mogą być stosowane przez najbardziej wymagające i delikatne dzieci w tym maluszki, które pojawiły się na świecie przed planowanym czasem.

Czy Pani materac jest bezpieczny dla alergików i dzieci z uczuleniami skórnymi?
Jak najbardziej TAK!

To najbezpieczniejsze i najbardziej przebadane materace na rynku. Materace FizjoMommy x Rucken wykonane zostały z certyfikowanych i sprawdzonych materiałów.

Przy projektowaniu każdego z materacy korzystałam z hipoalergicznych rozwiązań, dlatego wszyscy rodzice, a zwłaszcza mamy i tatusiowie dzieci nadwrażliwych czy maluchów z uczuleniami i alergiami mogą być spokojni.

Materac FizjoMommy

Najlepsza jakość

Współpraca z najlepszymi naukowcami

Marka Rucken od lat stawia na jakość i rozwój. Udoskonalanie produktów i opracowywanie nowych rozwiązań odbywa się we współpracy z najlepszymi naukowcami w kraju i za granicą. Jednym z przykładów jest Sieć Badawcza Łukasiewicz, skupiająca 22 instytuty badawcze z całej Polski.

Współpraca z najlepszymi naukowcami to ogromny atut firmy Rucken. Gwarantuje najwyższą jakość, ale też potwierdza, że oferowane produkty są odpowiednio przebadane i bezpieczne.

Fizjomommy_wszywka
Projekt i konsultacje
W trosce o dzieci

W trosce o zdrowy rozwój dzieci

Od początku zależało nam, by materac FizjoMommy x Rucken gwarantował najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Nasz Zespół składał się z wybitnych inżynierów, technologów, biomedyków oraz ekspertów z różnych dziedzin medycyny. Współpracujemy z niemieckim Instytutem Zdrowia i Ergonomii (IGR), naukowcami z Instytutu Technologicznego w Łodzi należącego do Sieci Badawczej Łukasiewicza oraz ekspertami z Instytutu Matki i Dziecka.

Co ważne, jesteśmy nie tylko ekspertami, ale również rodzicami. Naszym celem jest tworzenie produktów, które dbają o zdrowie i komfort najmłodszych, jednocześnie spełniając oczekiwania najbardziej wymagających rodziców.

Najnowsze metody badawcze

Przy opracowywaniu materacy FizjoMommy wspólnie z Zespołem Rucken jako jedyni w Polsce zastosowaliśmy w naszych badaniach specjalistyczną matę tensometryczną. Urządzenie to dzięki specjalnym czujnikom mierzy nacisk i rozkład sił na badanej powierzchni. Wszystko po to, by zagwarantować dzieciom komfort i prawidłowe podparcie ciała w czasie snu.

Przeprowadzenie badań z użyciem maty tensometrycznej dało nam pewność, że materac FizjoMommy x Rucken to bezpieczny produkt, wspierający zdrowy rozwój dziecka.

Bezpieczne
i certyfikowane materiały

Wszystkie składowe produktów sygnowane marką FizjoMommy x Rucken posiadają certyfikaty OEKO-TEX® Standard 100 Klasy 1, co stanowi najwyższy poziom tego wyróżnienia. By je otrzymać należy spełnić najsurowsze wymagania i wartości graniczne. Oznacza to, że wszystkie produkty FizjoMommy x Rucken wykonane zostały wyłącznie z bezpiecznych dla zdrowia surowców. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyrobów dedykowanych dzieciom.

Wybierając materace FizjoMommy x Rucken, masz pewność, że dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka, korzystając z produktów najwyższej jakości.

Instytut Łukasiewicza

Łódzki Instytut technologiczny

Współpraca z łódzkim Instytutem Badawczym pozwala na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w produkcji materacy, co podnosi ich jakość i komfort użytkowania.

Certyfikat oeko tex

OEKO-TEX® Standard 100 klasy I

Posiadanie certyfikatu OEKO-TEX w materacu świadczy o jego bezpieczeństwie i braku szkodliwych substancji, co gwarantuje zdrowy i bezpieczny sen.

Lider rynku

Lider rynku w kategorii materace

Jako Lider rynku w kategorii materace, oferujemy produkty najwyższej jakości, które łączą innowacyjne technologie z niezrównanym komfortem i trwałością.

Opinie

100% zadowolonych klientów

Materace FizjoMommy x Rucken cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a zadowoleni klienci chętnie nagradzają nas pozytywnymi opiniami i wysokimi ocenami.


Świadomi rodzice chwalą wyjątkowy komfort i jakość wykonania materacy oraz zauważają, że od momentu zakupu ich dzieci śpią spokojnie i budzą się pełne energii. Materace FizjoMommy x Rucken zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i trwałości, co zauważa i docenia 100% naszych klientów.

Chyba nigdy nie kupiłam czegoś tak szybko pod wpływem chwili i nie wyrzucałam sobie potem co ja w ogóle robię 🙂 materac jest ekstra! Obawiam się tylko, że ma jedną sporą wadę – jest tak wygodny, że jak się położę czytać książeczki młodemu, to wstanę dopiero rano.

Nie ukrywam, ale wybór materaca dla niemowlaka, był dla mnie najtrudniejszym wyborem. Przekopywanie się przez miliony sponsorowanych polecajek i miliony rad osób, które zapewniały o swojej wiedzy, było dla mnie katargą! Termin porodu mam wyznaczony na lipiec, dlatego zwlekałam z tą decyzją długo. I wreszcie pojawiłaś się Ty ze swoim cudownym produktem…

… Jakie było moje zdziwienie jak 2 tygodnie później Fizjomommy, bardzo cenioną przeze mnie fizjoterapeutka, ogłosiła współpracę/projekt z tak cenioną przeze mnie marką! 🥰 strzał w 10! Po zmontowaniu łóżeczka, na 2 urodziny synka, położyliśmy materac a synek od razu na niego wszedł zaczął się rozciągać i mówić „moje!” – bardzo żałuję, że nie pomyślałam o tym by to sfilmować…